Ez a legkiválóbb módszer a teljes gerinc, csigolyák és porckorongok rendbetételére. Enyhíti a csigolyák között kilépő idegekre nehezedő indokolatlan nyomást (ami oly sok betegség oka), frissességet hoz, és megelőzi a megfázást és még számtalan betegséget.
* Emlékezz erre a mottóra az összes gyakorlat közben.
Miközben ezeket a gyakorlatokat végzed, központosítsd a figyelmed és az Akaratodat teljesen az edzett testrészekre, figyelmen kívül hagyva a szomszédos testrészek kezdetben tapasztalható enyhe feszültségét, ha van ilyen. Lassanként ezek a részek külön-külön fognak működni. Ha több figyelmet fordítunk a tornáztatott részre és kevesebbet a többire, az meghozza az eredményt.
1. ábra
Hajlítsd be a bal lábadat térdnél, ülj a bal sarkadra és lábfejre, és nyújtsd ki a jobb lábadat a padlón. Lélegezz be mélyen. Most az állát határozottan a mellkasra helyezve próbáld meg a homlokodat a jobb térdkalácshoz közelíteni, miközben mindkét kezeddel a jobb lábfej lábujjait fogod. Tartsd vissza a lélegzetet, számolj gondolatban 1-től 6-ig, és tartsd a homlokodat a lehető legközelebb a jobb térdkalácshoz. (Naponta próbáld meg a homlokodat egyre lejjebb és lejjebb vinni, amíg egyre hosszabb időn át a kiegyenesített láb térdkalácsához érintkeztetve nem tudod azt tartani. Elmében számolj egytől maximum 12-ig, fokozatosan növelve.) Ezután kilélekzés.
2. ábra
2. Majd végezd el a gyakorlatot lábcserével, a bal lábat előrenyújtva, a jobb lábat pedig behajlítva.
3. ábra
3. Ezután nyújtsd ki mindkét lábad a padlón, a fejet pedig hajtsd előre a térdek közé. A teljes gyakorlatot naponta legalább négyszer, időnként többször (maximum 8-szor) végezzük el.
4. Állj felegyenesedve, terpeszállásban. Nyújtsd ki mindkét karodat előre. Most kis erővel lendítsd a karodat vízszintesen, fordulva a testtel és fejjel balra és hátra, majd jobbra és hátra, felváltva, háromszor. Ezt a gyakorlatot óvatosan végezd, legalábbis az első héten. Hallani fogod a csigolyák reccsenését.