Normális esetben az emberi test, agy, tudat és lélek nyolcévente egyszer teljes változáson megy keresztül, amennyiben az egyén fejlődésre képes. A Szentírás szerint az emberi folyamatos természetes fejlődésnek körülbelül egymillió, megszakítás nélküli világi évre van szüksége ahhoz, hogy az agy, az elme és a lélek kapacitása oly mértékben tisztuljon, érzékenyüljön és kibővüljön, hogy képes legyen az Univerzumban lévő összes tudást befogadni és megjeleníteni. Normális esetben az emberi agy még ahhoz is túlságosan korlátozott, hogy egy kibővített Webster-szótár összes szavát képes legyen rögzíteni. Képzeljük el, milyen magasan fejlett agy szükséges ahhoz, hogy minden tudást tároljon és kifejezésre juttasson. Ha azonban Luther Burbank a szokásos tíz-tizenöt év helyett öt év alatt képes volt egy diófát termőre fordítani, akkor joggal feltételezhetjük, hogy léteznie kell egy tudományos módszernek, amellyel néhány év alatt ki lehet fejleszteni egy minden bölcsességet megjelenítő agyat, az általában szükséges egymillió földi év helyett.
Ezért találták ki az indiai jógik ezt a zseniális Kriya gyakorlatot az agy és a gerinc belső finomítására. A Kriya matematikai eredményt hoz. Mindazok, akik helyesen és rendszeresen gyakorolják, ezt maguk is megtanulják. A Kriya helyes, tizennégyszeri gyakorlásával reggel és este, miközben jó egészségben vagyunk, a gerinc, az agy és az elme teljesen megváltozik. Ahhoz, hogy természetes evolúcióval egyévnyi változást érjünk el, ahhoz egy évre van szükség. Következésképpen a Kriya tizennégyszeres reggeli és tizennégyszeres esti gyakorlásával egy nap alatt két év természetes fejlődés érhető el.
Nem szabad elfelejteni, hogy egymillió évnyi fejlődést kevesebb mint 50 év alatt el lehet érni a technika tökéletesítésével, a koncentráció elmélyítésével és a Kriya gyakorlatok számának növelésével. (Ezt nem szabad megkísérelni a Guru engedélye nélkül, amelyet több hónapos hűséges gyakorlás után lehet megszerezni, az egészségi és elmeállapotról való beszámoló függvényében).
A5 méret, 27 oldal
ISBN: 978-615-82179-2-7
Megszólítás 1
Babadzsi 1
Lahiri Mahászaja 1
Szvámi Sri Yukteswar 1
Szat-Szanga 2
Yogoda 2
Szvámi 2
Jógi 3
Guru-Tanítvány viszony a Tanár-Diák viszonyhoz képest 3
Yogoda tanítvány 3
Diák 3
Tanítvány 4
A helyes eljárásokhoz szükséges testtartás és előkészület a Magasrendű Önmegvalósítás Nagy Művészetéről szóló tanításban szereplő gyakorlatok végrehajtásához. 5
Előkészület 5
Testtartás 5
A Kriya három részből áll 7
1. A TULAJDONKÉPPENI KRIYA 7
Módszer 7
2. MAHA MUDRA GYAKORLAT 15
3. YOTI MUDRA GYAKORLAT 18
KRIYA 20
Általános megjegyzések 20
KRIYA 21
Gyakorlati tanácsok 21